Yazlık Temizliği

Yazlık Temizliği

Yazlıklar, şehirde yaşayan insanlar için en dinlendirici yerlerdir. Genellikle Haziran-Ağustos döneminde gidilen yazlıklar yılın 8 veya 9 ayı boş kalırken yılın 3 veya 4 ayı buralarda geçirilmektedir. Şehir yaşamından sıkılmış insanlar yazlıklarında doğayla içi içe yaşama, denize girme ve sosyalleşme imkânları elde etmektedir. Genel bir tatil planı içine giren bireyler kış aylarında yaz planını yapmakta ve en çok yazlık satışları indirim dolayısıyla kış aylarında olmaktadır.

Yazlık Temizliği

Yılın 9 ayın kullanılmayan bu evler özellikle kışın yağmurlu ve rüzgârlı geçmesinden dolayı pislenmektedir. Şehir insanı tatil döneminde hiçbir şey yapmak istemediği için tatilden birkaç gün önce yazlık yerde bulunan firmalarla anlaşarak yazlık temizliğiyaptırmaktadır. Firmalar genel bir yazlık temizliği için gerekli personeli sağlamakta ve bu personellerle eviniz istediğiniz yerini, bahçesini temizleme fırsatını size sunmaktadır.

Firmalar özellikle yazlık temizliği için size şu hizmetleri sağlamaktadır;

  1. Bahçe temizliği
  2. Ev temizliği
  3. Bahçe Temizliği

Bahçe temizliği genel olarak bahçenizdeki çimlerin biçilmesi, çöplerin toplanması ve sizin estetik algınıza göre gerekli düzenlemelerin yapılması işlemidir. Firmaların bünyelerinde bulunan temizlik personelleri ve bahçıvanlar tarafından kolayca yapılan bu hizmet siz yazlığınıza gelmeden önce halledilmekte ve temiz görüntü imkânını size sunmaktadır. Çok uzun sürmemesinden dolayı bahçe temizliği maliyeti düşük olacaktır.

Ev Temizliği

Firmalar ev temizliği yapacak personellerini özel olarak seçmektedir. Personeller bir deneme sürecine tabi tutulmakta bu deneme sürecinin sonrasında işe alınmaktadır. Özellikle firmaların verdiği ev temizliği hizmetleri yazlığınıza geldiğiniz gün başlayabileceği gibi önceden anlaşıldıysa ve yazlığınızın anahtarı civarda bir kişide bulunmaktaysa siz gelmeden öncede bu temizlik işlemleri yapılabilmektedir. Genel temizlik yapılırken isteğe göre firmalar tarafından boya ve badana işlemleri de sağlanabilmektedir. Genel temizlik kapsamında firmaların verdiği hizmetler değişiklik göstermektedir. Kimi firmalar ev, banyo, mutfaktemizliği, camların silinmesi hizmetlerini size sunarken kimi firmalarsa bu hizmetleri arttırıp koltukların silinmesi, halıların yıkanması gibi fırsatları da karşınıza çıkarabilmektedir.

Akıl kurcalayan bir şey olarak deterjan seçimleri karşımıza çıkmaktadır. İstendiği taktirde firmalar sizin istediğiniz deterjanları temin etmekte ve bu deterjanlarla temizliği gerçekleştirmektedir.