Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Temizlik Şirketi

Temizlik şirketi, kişi, kurum veya kuruluşların alanlarını temiz tutmak, için tercih ettiği profesyonel kuruluşların başında temizlik şirketi gelir. Evinde veya iş yerinde kirli işleri yapmaktan yorulanlar, temizlik profesyonellerine güveniyor. Profesyonel temizlik şirketleri temizliğin her zaman en üst düzeyde olduğundan emin olmak için alanın her yerinde birinci sınıf hizmetler sunar.

Bir Temizlik Şirketini Diğerlerinden Ayıran Nedir?

 • Her çalışanı kişisel olarak temizlik standartlarına göre eğiten bir liderlik ekibinin olması
 • Talep edenin ihtiyaçlarına, programına ve bütçesine uyacak şekilde özelleştirilebilir hizmetler sunulması
 • Bir memnuniyet garantisi verilmesi ve sunulan hizmetten memnun kalınmazsa temizliğin yinelenmesi

Temizlik Şirketlerinde Uzman Hizmet

Temizlik şirketleri, konut ve ticari temizlik gibi farklı kategorilerde hizmet verebilir. Şirket bünyesinde yüksek eğitimli ekip liderler, hizmet talep edenin mümkün olan en iyi hizmeti aldığından emin olmak için kontrollerini sürekli yapması gerekir. Ayrıca daha iyi bir temizlik için kaliteli, ticari sınıf ürünler kullanılmalıdır. Temizleme servisleri müşterilerine sürekli olarak en yüksek kalitede hizmet ve destek sağlayarak, önde gelen hizmetlerin lider sağlayıcısı olmaya odaklanmalıdır. Müşteri beklentilerini aşarak kalıcı ilişkiler geliştirmelidir. Detaylara dikkat ederek ve en son teknolojilere ayak uydurarak, uygun maliyetli bir çözüm sunmalıdır. Müşterinin ihtiyaçlarına en uygun yanıtı verebilmek için temizliği kategorilerine göre sınıflandırmalıdır. Bu kategoriler aşağıdaki şekildedir;

 • Parke Zemin Temizleme

Parke zeminlerin diğer zemin türlerine göre bakımı daha kolay olmakla birlikte, yine de tekrar tekrar sağlam ve derinlemesine bir temizlik almalıdırlar.

 • Yatak Odası ve Banyo Temizliği

Müşterilerin evindeki her oda, belirli bir zamanda sağlam bir temizliği hak ediyor. Bu nedenle toz alma, detaylı temizlik gibi farklı seçeneklerle alandan alana farklı metotlar uygulanır.

 • Fayans Temizleme Servisi

Fayans araları, evin diğer bölümlerine göre daha kolay kirlenir. Karo zeminde kir ve artık birikmesini önlemeye yönelik metotlar ve ürünler kullanılır.

Temizlik Şirketi Müşteri Beklentileri

Temizlik şirketlerinde dikkat edilmesi gereken bir başka nokta müşteri beklentilerinin tam olarak karşılanmasıdır. Genellikle müşteriler, ev temizliği ihtiyaçları için temizlik şirketleriyle iletişime geçerler. Şirketin ne tür bir temizlik hizmetine ihtiyaç duyulduğunu belirlemesine yardımcı olacak ilk görüşme ve soruları olmalıdır. Evin büyüklüğü ile birlikte kaç tane yatak odası ve banyo, aile büyüklüğü, evcil hayvan olup olmadığı gibi bilgiler müşterinin ne tür bir temizliğe ihtiyaç duyduklarına dair bir fikir verebilir ve maliyetlerin bir tahminini sağlayabilir. Müşteriler temizlik şirketinden sadece profesyonellik sunmakla kalmayıp, iyi müşteri hizmeti de sunmasını ister. Tercih ettiğiniz ürünleri, evinizin ihtiyaçlarını ve zamanlamanın ayrıntılarını önemserler.

Temizlik şirketinin yüksek temizlik standartlarından ödün vermeden uygun fiyatlarla hizmet vermesi gerekir. Şirkette çalışan her personelin sigortalı olması esastır. Şirketin kanıtlanmış bir kalite güvence programına sahip olması ve mükemmel referansların tam bir listesini sunması önemlidir. Ticari, endüstriyel, medikal ve eğitim pazarları için eğitilen profesyonellerden oluşan bir kadrosunun olması gerekir.

Temizlik zor bir iştir ve insanlar ailesiyle ilgilenip her gün çalışırken, evini uygun şekilde temizlemek için zaman bulmakta zorlanır. Stresten uzaklaşmak için de temizlik şirketlerine başvururlar. Temizlik şirketleri de şu hizmetleri kapsar;

 • Mutfak, banyo, yatak odası ve daha fazlası için temizlik ve ev temizliği
 • Partileri ve toplantılardan önce veya sonra toparlanmak için tatil temizliği
 • Bir kiralık veya konut mülküne taşınıp taşınma öncesi temizlik
 • Evin sert kir ve pisliği için derinlemesine temizlik

Temizlik şirketlerinin sürekli bir temizlikçi isteyen müşterileri için haftalık, iki haftada bir veya aylık olarak bakım temizliği sunması gerekir. Ayrıca, tatil veya akşam yemeğinden önce hızlıca bir temizlik yapılması gerekiyorsa, bir kerelik temizlik hizmetleri de sunmalıdır. Temizlik şirketlerinin misyonu evini temiz ve düzenli olmasını sağlayarak müşterilerin yaşamda daha ince şeylerin tadını çıkarmasını sağlamasıdır.

Ticari Temizlik Şirketi

Temiz bir ortamda çalışmak, birçok fayda sağlar. Temiz bir mülkün bakımı için çok çalışmak gerektiğinden, mülk sahipleri, tüm temizlik ihtiyaçlarını karşılamak için temizlik şirketlerini tercih ederler. Sadece evlerde değil, ticari birimlere de hizmet veren temizlik şirketleri, ofislerin günlük temizlik ya da sadece arada bir servis sağlayıcı şirketlerden yardım alabilirler. Temizlik şirketlerinin çalışma alanlarının temiz tutulmasının ne kadar önemli olduğunu bilmesi gerekir. Detay odaklı yaklaşım ve kaliteli hizmet taahhütle yaptıkları işlerin sonuçlarından müşterilerin etkileneceğinden emin olması gerekir. Süpürmeden paspaslamaya ve toz almaya kadar, temizlik ihtiyaçlarını titizlikle sağlamalıdır. Şirketlerin yerel sağlık kurallarına uymaya özen göstermesi ve temizlik yapılan alanların her yerini sterilize etmesi gerekir. Ticari temizlik şirketleri; devlet kurumlarına, ofis binalarına, perakende alanlarına, tıbbi tesislere, restoranlara, çocuk bakım merkezlerine, fitness merkezlerine, tiyatrolara, bankalara, mağazalara, okullara ve diğer çeşitli tesislere birinci sınıf hizmetler sunabilir. Hizmet kalemleriyse şu şekilde sıralanabilir;

 • Ofis Temizliği
 • Lobi ve Ortak Alanlar
 • Konferans Odası Temizliği
 • Ağır Çöp Giderme
 • Tuvalet Temizliği
 • Mutfak ve Mola Odası Temizliği
 • İnşaat Öncesi / Sonrası Temizlik
 • Pencere Temizliği
 • Yer Bakımı (Seramik Karo, Parke, Mermer, Halı)

Temizlik İşinizi Büyütmenin Yolları

Bir temizlik işine başlamayı düşünüyor veya sadece yeni fikirlere ihtiyacınız varsa, temizlik endüstrisinin en iyi pazarlamacılarının önerdiği temizlik işinizi büyütmenin yollarını deneyebilirsiniz.

 1. İstediğiniz Şirketi Hayal Edin

Temizlik işinizi büyütmeyi düşündüğünüzde, geri adım atın ve hayalinizdeki işin neye benzediğini ve nasıl hissettirdiğini ve bu noktaya ulaşmakla neleri göze almanız gerektiğini düşünün. Hayaliniz mutlu müşteriler ve çalışanlar olabilir.

 1. Sizi Farklı Kılan Ne?

Kalabalık bir pazarda, kendinizi farklılaştırmak çok önemlidir. Müşteriler, diğer temizlik firmalarının yapamayacağı şeyler için neler yapabileceğinizi bilmek ister. Rekabetinizi değerlendirerek başlayın. Pazarlama yoluyla daha samimi ilişkiler kurarak müşterilerinize nasıl farklı olduğunuzu net bir şekilde iletin

 1. Pazarlama Döngüsünün Her Adımında Müşterilere Odaklanma

Birçok küçük işletme şirketlerinin günlük çalışmasına o kadar katılırlar ki, nadiren geri adım atarlar ve pazarlamanın işlerini büyütmelerine nasıl yardımcı olabileceğini düşünürler. İşletmenizi büyütmek için ihtiyacınız olan şey bir pazarlama eylem planıdır.

 1. E-postayla Daha Fazla İş Kazanın

E-posta pazarlaması artık yeni bir pazarlama aracı değildir. Henüz otomatik e-posta kampanyaları oluşturmadıysanız, neden bir sonraki pazarlama ve müşteri tutma girişimini başlatmıyorsunuz? E-posta otomasyonu, düşündüğünüzden daha kolaydır ve potansiyel bir müşteriyi gerçek müşteriye dönüştürmenin son derece etkili bir yoludur.

Temizlik Şirketi İşine Nasıl Başlanır?

Temizlik işine başlamak, sizi başarılı bir girişimci haline getirebilecek iş fikri olabilir. Bir temizlik işletmesi, oldukça düşük başlangıç ​​maliyetleri ile kurulabilir ve genellikle kurulumu oldukça kolaydır. Bu nedenle, işinizi birkaç gün içinde kurabilirsiniz. Temizlik pazarı kalabalık olsa da, kesinlikle eşsiz bir fikirle başarı elde edebilirsiniz.

Temizlik sektörü pazarına küçük işletmeler hakimdir ve bölgenizde büyük olasılıkla temizlik yapan birçok insan bulunacaktır. İşinizi nereye kuracağınıza karar vermenize yardımcı olan bir pazar araştırması yapmalısınız. Ayrıca, iş yeriniz için bir yer bulmanız gerekecektir. Kime temizlik hizmeti vereceğinize karar vermeniz gerekecektir. Okullar, hastaneler, ofisler veya evler arasından seçim yapabilirsiniz. Uzmanlaşabileceğiniz bir dizi temizlik şirketi vardır. Örneğin bir konut, ticari veya özel temizlik şirketi işletebilirsiniz. Bu, işletmenizin ne olacağına karar vermenize yardımcı olacak ve bunun için iyi bir iş planı oluşturmanıza olanak sağlayacaktır. İşte işinize aşılabileceğiniz üç farklı sistem:

Temizlik Şirketi, Ev Temizliği Sistemi

Adından da anlaşılacağı gibi, genellikle müşteri dışarıdayken veya işte olduğunda ev temizliği yapacaksınız. Bu, müşteri tabanınızı büyütmek için güvenilir olmanız gerektiği anlamına gelir. Bu temizlik işi modeli, asgari işletme maliyetleri ile kurması en kolay olanıdır. Ayrıca, temizlik işlemini kendiniz yapmaya başlayabilir ve ardından işiniz büyüdükçe personeli yönetebilirsiniz.

Ticari Temizlik İşi

Ticari temizlik işi yaparken muhtemelen yönetici olarak hareket edeceksiniz. Bir ekip veya personel olmadan ticari bir temizlik işi yürütmek gerçekçi değildir. Bu modelle, ofis binaları gibi daha büyük mülkleri temizliyor olacaksınız.

Özel Temizlik İşi

Eğer bir şey kirlenirse, temizlenmesi için para ödemek isteyen birileri olacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak, temizlik işinizi geliştirmek için sayısız seçeneğiniz vardır. Bazı seçenekler şunlardır: pencere temizliği, halı temizliği ve hatta bir araba temizleme işi. Tüm iş planı, ne tür bir işletmeyi seçtiğinize bağlı olarak değişecektir.

İşletmeyi Yürütmek için Gereken Beceriler, Eğitim ve Nitelikler

Bir temizlik işine başlarken belirli bir niteliğe sahip olmanın yasal gereklilikleri yoktur. İşinizi yürütme sürecinde beceriler kazanacağınız için kolaylıkla geçebilirsiniz. Ancak, rolünüze yardımcı olacak bazı nitelikler edinmeyi düşünebilirsiniz. Elde edebileceğiniz birçok nitelik vardır. İşletmenize başlamadan önce eğitim ve nitelikler edinmeye karar verirseniz, alabileceğiniz en temel yeterlilik olan temizleme yeterlilik belgesi almayı düşünün. Yetenekler söz konusu olduğunda, yetenekli bir temizleyici olmanız, öğrenmeye ve yeni beceriler kazanmaya açık olmanız gerekir. Ayrıntılara dikkat etmek, işinizi verimli bir şekilde yerine getirmenize olanak sağlar ve liderlik becerileriyle eşleştirilen girişimci ruhunuzu korur. Bir işi başlatmak ve büyütmek, bir öğrenme süreci olduğundan sürekli olarak sizi geliştirecektir. Bir işletme sahibi olarak, personelin yönetiminden yönetim görevlerini yerine getirmeye kadar işin tüm yönlerini ele alacaksınız.

Temizlik Şirketi İçin Ne Kadar Paraya İhtiyacınız Olacak?

Temizlik şirketi işinize başlamak için ihtiyaç duyacağınız para, yine hangi temizlik modelini seçtiğinize bağlı olarak değişecektir. Evsel temizlik işini tercih ederseniz, o zaman diğer iş türlerine kıyasla çok daha düşük başlangıç ​​maliyetlerine sahip olacaksınız. Bunun nedeni, müşterilerinizin kişisel tercihler nedeniyle temizlik ürünlerini ve ekipmanını sağlamak isteyebilecekleri olabilir. Bununla birlikte, sağladığınız temizlik ürünlerini kullanmaya hazırlıklı olmalısınız. Bu, ürünlerin müşteri tarafından sağlanıp sağlanmadığına bağlı olarak hizmet maliyetlerinizi değiştirebileceğiniz anlamına gelir. Ticari bir temizlik işine başlayacaksanız, daha büyük başlangıç ​​maliyetleri sağlamak zorunda kalacağınız için işletmeniz için talep olduğundan emin olmanız gerekir. Özellikle evsel bir temizlik işindeyseniz, bütçenizin çoğu pazarlamaya gidecektir. Kartvizitlerin yanı sıra el ilanı oluşturmayı da düşünmelisiniz. Broşürler oluşturuyorsanız, profesyonelce tasarlanmış olmasını isteyebilirsiniz. Bu, potansiyel müşterilere iyi bir ilk izlenim yaratmanızı sağlamak içindir. Bu nedenle bir reklam ajansıyla çalışmanın ek maliyetleri getireceğini unutmayın.

Temizlik Şirketi İşletmenizin Yeri

Temizlik şirketi işletmenizin yeri, işletmenizin büyük bir bölümünü oluşturur. Lokasyon için farklı seçenekleri dikkatlice değerlendirmeniz ve tartmanız gerekir. Verdiğiniz kararların sağlam pazar araştırması ile desteklendiğinden emin olmanız gerekir. Piyasada temizlik şirketine ihtiyaç duyan bir yer olup olmadığını anlamak için kapsamlı bir araştırma yapmanız gerekecektir. Temizlik sektörü çok kalabalıktır, bu yüzden doğru yeri bulmak için bu gerçeği göz önünde bulundurmanız gerekecek. Özellikle ev temizliği yapacaksanız, temizlik işinizi yürütecek bir tesise ihtiyaç yoktur. Personelinizi yönetmek ve evraklarınızı düzenlemek için evde bir ofis bile kurmanız mümkündür.

Ofis temizliği temizliği içinde buraya tıklayarak hizmet alabilirsiniz!

İş yeri temizliği içinde buraya tıklayarak hizmet alabilirsiniz!

Temizlik Şirketleri İçin Telefon Numaramız:

📞 Telefon: 0533 056 92 12  0536 032 92 12  0 262 226 03 41

📧 E-posta: temizlikkocaeli@gmail.com

📍 Adres:  Kemalpaşa Mahallesi Eski Postahane Sokak Demirsoy İşhanı 41100 İzmit/Kocaeli

🗺️ Google Haritalar: Aşağıdaki haritadan hemen yol tarifi alabilirsiniz!

Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!