Şirket Ofisinizi Temizleme

Şirket Ofisinizi Temizleme

Şirket Ofisinizi Temizleme; Temiz bir işyeri bürosu yapmak isteyebileceğiniz için birçok neden var. Dağınık bir karmaşadan daha görsel açıdan çekici, düzgün ve düzenli bir alan değil, aynı zamanda müşterilere ve müşterilere iyi bir izlenim bırakır ve işyeri verimliliği için daha elverişli. İşyerinizde sipariş vermeyi düşünüyorsanız, şirket ofisini nasıl temizleyeceğinizle ilgili şu ipuçlarını takip edin.

Şirket Ofisinizi Temizleme

Adımlar

Dağınık kağıtları düzenleyin. Ofis alanı boyunca yığılmış evrak işleri sadece dağınık görünmekle kalmaz aynı zamanda ihtiyaç duyulduğunda önemli dokümanlara başvurmak zor ve zaman alır. Ofis temizleme prosedürü sırasında gevşek kağıtların düzenlenebileceği çeşitli yollar vardır.

Dosyalama dolapları, faturalar, iş emirleri, tahminler, satıcı bilgileri, ürün özellikleri ve müşteri profilleri gibi şeyleri depolamak için idealdir. Belirli kullanımlarına göre dosyaları etiketleyin ve ofisten her temizlediğinizde dosyaları belge dışına çıkarın.

Derhal başvurmak üzere bazı belgeleri el altında bulundurmanız gerekiyorsa, masa üstü tepsileri ve duvara monte edilmiş “cebi” kullanabilirsiniz. Bu, faturalar ödenmesi, müşteri dosyalarının açılması, dosyalanması gereken evrak işi ve mevcut anlaşmazlıkta olan belgeler gibi şeyler için iyi bir fikirdir.

Alanı kurtarmak için, arşivlenebilir ve elektronik olarak saklanabilen belgeleri taramayı düşünün. Tuvaletleri dezenfekte edin. Sadece temiz bir şirket ofisi için değil aynı zamanda çalışanlarınızın ve müşterilerinizin güvenliği için de gereklidir. Tuvalet çok yüksek bir trafik alanı olup her gün temizlenmelidir.

Bir dezenfekte edici temizleyici ve bir tuvalet fırçası ile tuvalet klozetlerini temizleyin. Koltuğu, kapağı, kasenin dış çevresini, tüpü ve tuval tabanını dezenfektanla silin. Temizlikler arasında tazelik sağlamak için klozet koku gidermek için kek kullanın.

Lavabo ve tezgah alanlarını dezenfekte edici bir temizleyici ile silin.

Zemini süpür ve paspaslayın.

Sabun dağıtıcıları ve kağıt havlu tutucularını tekrar doldurun ve tuvalet maki rulolarını değiştirin.

Elektronik parçalarınızı temiz ve tozsuz tutarak koruyun. 

Klavye tuşları, havalandırma kanalları ve fanlar gibi dar alanlarda toz püskürtmek için bir toplayıcı kullanın. Elektroniki bir dezenfektan spreyi ile nemlendirilmiş yumuşak bezle silin.Araziyi temizle. Yemek genellikle mola odasında hazırlanır ve depolandığı için çalışanlarınızın sağlığı ve güvenliği için temiz bir mola oda gereklidir. Ayrıca, temiz moloz odası, çalışanların moralleri için iyidir. Şirket Ofisinizi Temizleme

Buzdolabını temiz ve düzenli tutun. Her geçen gün eski yiyecekleri atmak için bir noktaya getirin ve dezenfektan ile nemlendirilmiş bezle iç kısmını silin.

Dezenfektan spreyli tezgah üstleri, lavabo, masa, sandalye ve rafları püskürtün ve ıslak bezle silin.

Mikrodalganın içini dezenfekte beziyle temizleyin. Bu günlük ofis temizliğinizin bir parçası olmalıdır, çünkü mikrodalga bulaşıkları sertleşebilir ve uzun süre bekletildiğinde temizlenmesi zor olabilir.

Bir bulaşık süzgeci kullanırsanız, küf oluşumunu önlemek için her gün bulaşıkları temizleyin.

El ve bulaşık bezlerini düzenli olarak yıkayın ve bulaşık süngerini gerektiği gibi değiştirin.

Atık sepetleri her gün boşaltın. Buna mola odasındaki çöp, ofis alanları, konferans salonu, genel alan ve tuvaletler dahildir. Kamusal alanın sunulabilir olduğundan emin olun. Müşterileriniz veya müşterileriniz işyerinizi ziyaret ederse, o zaman temiz bir şirket bürosu ilk izlenim elde edecekler. Bu nedenle, işinizle ilgili ne ifade etmek istediğinizi temsil eden bir alan sunmaya çok fazla dikkat ve ilgi göstermelisiniz.

Oturma, toz, kırıntı ve lekeler içermemelidir.

Müşterilerin okumalarını beklemek için dergi, kitap, broşür ve / veya broşürler görüntülerseniz, bu okuma materyalleri düzenli ve güncel olmalıdır. Parçalanmış, kirli ve eski okuma materyallerini atın.

Toz mobilya, raflar, knick-knacks, bitkiler, duvar asma, panjurlar ve pencere tedavileri.

Duvarların izlerini temizleyin.

Parmak izlerini ve diğer lekeleri pencerelerin ve aynaların dışına temizleyin.

Zemini vakumlayın ve mümkünse paspaslayın.

Temiz bir şirket ofisi için dağınıklığı minimuma indirmek için masa alanlarını temizleyin. Her şey için yer yaratmak için kalem tutucular, kağıt tepsileri, duran dosya tutucuları, raflar, sepetler ve çekmece ayırıcılar gibi kuruluş birimlerini kullanın. Masaüstünde toz, yemek kırıntıları ve lekelerin temizlenmesini sağlayın.Şirket Ofisinizi Temizleme

Katları süpürürken güvenlik işaretini kullandığınızdan emin olun.

Her gün temiz bir işyerinde kalma alışkanlığınıza girin. Her gün az miktarda oda temizliği yapmak, hattın altındaki büyük, ezici temizlik işlerine olan ihtiyacı önlemek için iyi bir yoldur.

Yaprakları döküp daha temizlik bakımı gerektiren gerçek bitkiler yerine yapay bitkilerle süsleyin.

Profesyonel temizlik hizmeti alma düşünün. Böyle bir hizmeti kendi temizliğiniz yerine düzenli olarak kullanabilirsiniz veya büyük bir temizlik işini (örneğin bahar temizleme zamanı) tamamlamanız gerektiğinde yalnızca ara sıra yapabilirsiniz.

İşyerinizde ne kadar karışıklık varsa, temiz bir işyeri ofisi sağlamak için daha az çalışmanız gerekecek. Tozlama ve temizlik harcamanız gereken süreyi kısaltmak için gereksiz dekoratif nesneleri asgari seviyede tutun.

Ofis temizleme çabalarının verimliliğini artıracak temizleme aletleri kullanın. Örneğin, hafif bir vakum değnek hem sert hem de yumuşak döşeme üzerinde kullanılabilir ve ağır hizmet tipi bir elektrikli süpürgeden daha manevra yapması daha kolaydır ve önceden nemlendirilmiş dezenfekte mendilleri püskürtme şişelerine ve bezlere uygun bir alternatiftir.