Okul Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Okul Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Okul Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Temizlik ve hijyen hayatımızın her alanında çok önemli bir yere sahiptir. Özellikle okul gibi kalabalık ortamlarda hijyen koşullarına dikkat edilmediği zaman çeşitli hastalıklar ortaya çıkar ve hızla yayılarak hayatı olumsuz etkiler. Çocuklarımızı emanet ettiğimiz okulların temizliğine tam olarak güvenmemiz gerekir ve iyi bir eğitimin temizlik eğitimi ile başlayacağının bilincinde olarak çocuklara örnek olmamız gereklidir. Bu konuda okul idaresi okul temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler konusunda bir araştırma yaparak gerekli koşulları uygulamalıdır.

Okul Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Neden Daha Profesyonel Temizlik Gerekli?

  • Çocukların bulunduğu ortamların daha hassas bir temizlik işlemine tabi tutulması gerekir ve burada okul temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler önem kazanır.
  • Önemli olan sadece fiziksel temizlik değildir, uygun yerlere uygun kimyasallar ve deterjanlar kullanarak bakterilerden arındırılmış daha sağlıklı yaşam alanlarında olmak hedef olmalıdır.
  • Temizliğin yanı sıra hijyen konusunda eğitim almış okul temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi personeller tarafından yapılan temizlik daha güvenilir olmaktadır.
  • Okulun temizlik personeli kadrosu her zaman yeterli gelmemektedir.
  • İnsan gücünün yetersiz kaldığı durumlarda profesyonel makine ve ekipmanlardan faydalanılmaktadır.

Neler Yapıyoruz?

Okullarda gerek iç binada yer alan sınıflar, odalar, sınıf ve odalarda bulunan araç ve gereçler, en fazla hastalık ve enfeksiyonun yayıldığı tuvaletler, kantin, zemin temizliği gerekse dış cephe ve iç cephe camların temizliği özenle yapılır. Okul temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler listesi ile hizmet veriyoruz.

Hijyen koşullarını sağlamak için her alanda uygulanması gereken kimyasallar ve bez, fırça gibi gereçler ayrı ayrı ve uygun şekilde kullanılmaktadır.

Halı yıkama, koltuk yıkama işlemleri ve talep edeceğiniz her türlü temizlik istediğiniz periyotlarda yapılabilmektedir.

Nelere Dikkat Ediyoruz?

  • Okul temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler konusunda bilgi sahibiyiz ve bu konuda gerekli her türlü uygulamayı yapıyoruz.
  • Okullarda bakteri yuvası olan tuvaletlerin temizliğine özellikle önem veriyoruz, insan sağlığına uygun, alerjik ve zehirli etkiye sahip olmayan deterjan ve dezenfektanlarla ayrıntılı bir temizlik yapıyoruz.
  • Bakterilerin yayılmaların izin vermeyecek şekilde her ortamın temizliğini farklı gereçlerle farklı deterjanlarla yapıyoruz ve özellikle tuvaletlerde kullandığımız bez, fırça gibi araç gereçlerle başka hiçbir ortamın temizliğini yapmıyoruz.
  • Temiz bir çevre, temiz insanlar, temiz insanlar da temiz bir toplum demektir. Çocukların en önemli eğitim yeri olan okullarda, en önemli eğitim olan temizlik konusunda hassasiyet göstererek onların sağlıklı koşullarda yaşamasını ve temizliğin önemini temiz ortamda kavramasını sağlıyoruz.