Koltuk Temizliği

Koltuk Temizliği

Koltuk temizliği, bir çok kadının kabusu haline gelen bu temizliğe şirket olarak el atıyoruz. Koltuk temizlemek,diğer evdeki temizlik işlerine göre biraz daha zahmetlidir. Doğru kimyasallar ile temizlenmezse koltuğunuz zarar görebilir. Temizledikten sonra güzelce silinmezse, koltuğun üzerindeki kimyasallar vücudunuza zarar verebilir ve alerjij reaksiyonlar ortaya çıkarabilir. Bu tür sağlığınızı tehdit edecek etkenlerin ortaya çıkmaması için temizlik şirketimiz çok dikkatli ve titiz bir şekilde koltuklarınızı yıkamaktadır ve sizleri koltuk temizliği kabusundan kurtarmaktadır. Koltuk yıkama aşamalarımız şu şekildedir; Islatma, Fırçalama ve vakumlama şeklinde 3 kademe halinde yapılmaktadır.

Koltuk Temizliği

Islatma; Antibakteriyel ve oksijen bazlı deterjan karışımımızı püskürtme aracımız ile koltuğunuzun her santimetresinin ıslanması sağlıyoruz. Koltuğun tamamen ıslandığından emin olduktan sonra yaklaşık 5 dakika bekliyoruz. Bu süre içerisinde koltuğun üzerinde bulunan kirler yumuşamış olur ve daha rahat çıkar. Koltuk yıkama işleminde bu özel deterjan karışımını kullanıyoruz çünkü, koltuğunuzun uzun süre boyunca antibakteriyel kalmasını istiyoruz.

Fırçalama; Bu aşama en önemli ve en çok dikkat edilmesi gereken aşamalardan biridir. Koltuk üzerinde en ufak bir leke kalmayana kadar fırçalama işlemi yapılır. Bu işlem sayesinde koltuğunuzun üzerindeki kirler kumaştan ayrılırlar. Fırçalama işlemi, emek isteyen bir iştir ve çoğu temizlik şirketi fırçalama kısmını yapmamaktadır.

Vakumlama; Bu aşamada fırçalama aşaması kadar önemlidir. Eğer koltuk üzerindeki su iyi çekilmezse zamanla kusma ve koku yapabilir. Koltuğun yaklaşık 5 cm kadar alt kısmına inen suyu, özel makinelerimiz ile vakumlama yaparak kirli suyu makineye çekeriz. Bu sayede koltuk kirden arınmış olur, koku veya kusma yapmaz. Bu işleme koltuk temizlenene kadar devam edilir. Eğer koltuk temizlendiyse makinenin ucundaki aparattan temiz su geçer ve koltuğunuz tamamen temizlenmiş, mikroplardan ve tozlardan arınmış olur.

Devamlı olarak koltuklar ile temas halinde olduğumuz için çok daha çabuk kirlenir ve toz tutarlar. Bu durum küçük çocuklar için ve toza karşı alerjisi olan insanlar için pek sağlıklı değildir. Temizlik şirketi olarak koltuk temizliği hizmetini özel temizlik malzemeleriyle dikkatli ve titiz bir şekilde yapmaktayız.