Kocaeli Koltuk Yıkama Şirketi

Kocaeli Koltuk Yıkama Şirketi

Kocaeli Koltuk Yıkama Şirketi size en temiz hizmeti sunmaktan her zaman onur duymuştur. Zamanla yaygınlaşan bir yeni hizmet olan koltuk yıkama hizmeti, vitrin temizlik hizmetleri arasında da mevcuttur. Her temizlik şirketinin yapmadığı, teferruat veya gereksiz gördüğü koltuk yıkama servisi hizmetini  biz vermekteyiz. Tabii ki ayrıntılı ve uğraş gerektiren bir iştir. Kolay olduğu iddia edilmemiştir. Fakat Vitrin Temizlik, müşterilerine her türlü temizlik konusunda yardım etmeye kendini adamış olduğundan dolayı bu servisi de bünyesinealıp müşterilerine bu hizmeti de sunmuştur.

Koltuk temizliği ve bakımı evde hazırlanan bir zeminde eksiksiz yerine getirilemez. Çünkü evde koltuk yıkama ve temizleme işlemleri için özel olarak üretilen temizlik ürünleri kullanılamaz. Ev imkanlarında temizlik ürünleri kullanılır. Ve bu ürünler de koltuklara zarar verip, renklerinin solmalarına neden olabilir. Ama Vitrin Temizlik çalışanları bu işi sıkça yaptığından dolayı artık pratikleşmiş tir ve hangi türde koltuğa hangi çeşitteki temizlik ürünü gerektiği konusunda derin bir bilgi sahibidir. Dolayısıyla sizin koltuklarınız için de en uygun temizlik ürününü seçilerek koltuğunuzun temizliği sağlanacaktır.

Kocaeli Koltuk Yıkama Şirketi

Kocaeli koltuk yıkama servisi ile yaygınlaşmaya başlamış bir hizmettir. Çoğu temizlik Şirketi bunu kabul etmeyip hizmet vermezken  sizler için bu Kocaeli Koltuk Yıkama Şirketi hizmetini de sunmaya hazırız. Vitrin Temizlik kullanıldığı ürünleri ile her zaman en kalite seçilmiştir. Temizlik, önem ve dikkat gerektiren bir konudur. Bunun için de en kaliteli ürünlerin seçilmesi gerekir. Temizlik ürünleri seçilirken sadece temizlenebilme kalitesine değil sağlık açısından tehlikesi olup olmadığına da bakılarak seçilir.Vitrin Temizlik şirketinin kullandığı hiçbir ürün insan sağlığını tehdit edici maddeler içermez.

Sağlığı tehdit etmeyen ve sağlıklı temizlik ürünlerini kullanarak sizlere her zaman kaliteli bir hizmet sunar. Kocaeli koltuk yıkama servisi sırasında koltuklarınız özenle tertemiz bir hale getirilir. Her koltuğun üretildiği malzeme çeşitlidir ve bu çeşide uygun temizlik ürünü ile temizliğinin gerçekleştirilmesi gereklidir. Vitrin Temizlik de bu işlemi en iyi şekilde gerçekleştirir. Kocaeli Koltuk Yıkama Şirketi bünyesinde kullanılan her temizlik makinesi de her koltuğa uygun olmayabilir. Bu tür ayrıntılar çok özenli bir şekilde ayırt edilir ve koltuklarınıza uygun şekilde bir temizlik uygulanır. Kısa zaman içerisinde koltuklarınız ilk aldığınız günkü haline döner ve tekrar sizlere teslim edilir. Temizlik için bize güvenin.

Basit ve Faydalı Bir Ürün Koltuk; Günümüzde her evin, her mekânın vazgeçilmez mobilya eşyasının başında koltuklar gelir. Koltuk, oturmak için dizayn edilmiş bir mobilya ürünüdür. Genelde dört ayağı bulunan koltuklar oturmak ve dinlenmek için üretilen eşyalardır. İnsanların oturmasını ya da uzanmasını sağlayan koltuklar, sandalyelerden farklı olarak yaylı süngerlerden ve minderlerden oluştuğu için daha konforludur. Küçük birer yatağa benzeyen uzanma koltukları da mevcuttur.

Koltuk, insanların hem rahatlığı hem de sağlığı düşünülerek yüzyıllar önce ihtiyaçları karşılamak için icat edilmiştir. Öncelikle taştan ya da ağaçtan yapılan koltuk modelleri; teknolojinin, ham madde üretiminin, tasarımcılığın ve işçiliğin gelişmesiyle günümüzdeki halini almıştır. Koltuk, basit bir icat olmasıyla birlikte insan yaşamı ve rahatlığı için çok faydalı ve önemli bir ihtiyaçtır.

Koltuk modelleri; türüne, işlevine, boyutuna, rengine, kumaşına, yapısına, stiline göre çeşitlilik göstermektedir. Mobilya markalarının, koltuk üreticilerinin ve tasarımcıların tüketiciler için belirli periyodlarla farklı koltuk modelleri ürettiği ya da müşterilerinin isteğine göre kişiye özel koltuk modelleri üretebildiğini görüyoruz. Koltuk modelleri, yazlık ve kışlık olarak ayırılabildiği gibi, hem yazın hem de kışın kullanılabilen koltuklar daha yaygındır. Koltuk modelleri tek tek ya da takımlar halinde üretilmekte ve kullanılmaktadır. Salonlarımızda kullandığımız koltuklar genelde “salon koltuk takımı” olarak adlandırılır. Üçlü ve/veya ikili koltukların yanı sıra tekli koltukların da yer aldığı bu takımlar hemen hemen herkesin evinin salonunda, oturma odasında karşımıza çıkar.

Son yıllarda en yaygın olarak kullanılan koltuk modeli ise L koltuktur. Artık eskisi gibi parçalar halinde ayrı olarak kullanılabilen koltuk modellerinden farklı olarak L biçimindeki koltuklar hem birleşik olarak hem de ayrı ayrı kullanılabildiği için günümüzde ev içi kullanımlarda çokça tercih edilmektedir. Ülkemizdeki gündelik hayatta misafirliğin önemli olmasından ötürü her evde koltuk modellerinin en azından bir türüne rastlamamız mümkündür. Özellikle yeni evlenecek kişilerin çeyiz düzenlerken satın aldıkları şeylerden ilki yine bir koltuk takımı olmaktadır. Yaygın olarak kullanılan bir diğer koltuk modeli ise “kanepe”dir. Kanepe sıkça kullanılan, işlevsel bir koltuktur. Yataklı koltuk modelleri de özellikle aile evlerinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu yataklı koltuk modellerinin ve kanepelerin bir diğer fonksiyonu da sandıklarının, bazalarının eşya saklamak için bir nevi çekmece olarak kullanılabilmesidir. Bu fonksiyonel detaydan ötürü aile evlerinde, çocuklu evlerde yaygın olarak tercih edilmektedir. Koltuk modellerini şöyle sıralayabiliriz:

  1. L koltuk
  2. Armut koltuk
  3. Berjer (tekli koltuk)
  4. İkili koltuk
  5. Üçlü koltuk
  6. Yataklı koltuk
  7. Ahşap koltuk
  8. Bambu koltuk
  9. Kanepe
  10. Köşe koltuk takımı

Bir koltuk nelerden oluşur?

Bir koltuk sırt, ayaklar, kollar, minderlerden ve kırlentlerden oluşur. Koltuğun gövdesi denilen iskeletine “kasa”  da denir. Bu parçalar tüketicilerin ihtiyacına göre kendi içinde çok sayıda çeşitlilik gösterebilir. Örneğin, yüksek sırtlı koltukların yanı sıra eğimli sırtlı koltuklar da mevcuttur. Bol yastıklı koltuklar ve yastıksız koltuklar da vardır. Yine ihtiyaca ve zevke göre minderli koltuklar ve mindersiz koltuklar bulunmaktadır. Koltuğun ayakları ahşaptan veya metalden ya da kişinin zevkine ve kullanım ihtiyacına göre başka malzemelerden yapılabilir. Koltuk ayaklarının uzunluğu ve genişliği de koltuk modeline göre değişkenlik göstermektedir.

Koltuk modellerinin yanlarında bulunan kollar otururken kollarımızı, ellerimizi koymamıza yarar. Ancak kolsuz koltuklar da mevcuttur. Koltuk modellerinde kullanılan kol türlerini şöyle sıralayabiliriz:

Geniş kol

İnce kol

Kutu kol

P kol

Ahşap kol

Kumaş kol

Koltuk boyutları genişlik, yükseklik ve derinliğe göre ayrıştırılır. Koltuk modellerinde tercih edilen boyutlar insan vücudunun proporsiyonuna uygun olmak zorundadır. Bu ölçüler tüketicilerin ihtiyaçlarına ve tasarımın uygunluğuna bağlı kalarak belirlenir.

Koltuk modelini belirleyen bir diğer şey: Estetik görüntü

Koltuk modellerini seçerken hedeflenen iki şey vardır: İlki işlevsel olması yani oturma, uzanma ihtiyacını karşılaması. İkincisi ise estetik bir görüntüye sahip olarak göze hitap edebilmesidir. Koltuk modellerinin insan yaşamında fonksiyonel yararının yanı sıra görüntü açısından estetik bir etkiye sahip olduğunu görürüz. Dekorasyon ögesi olarak seçilen koltuklar mekânın güzel, rahat, ferah görünebilmesine etki eder ve aynı zamanda mekânın tarzını, ruhunu da belirler.

Rengine, kumaşına, kumaşın dokusuna ve özelliğine göre sayısız çeşitlilik gösterebilen koltuk modelleri bulunmaktadır. Hemen hemen her mevsim değişen moda trendlerine uygun olarak markalar ve üreticiler, işlevsel olmasının dışında güzel ve şık görünen, estetik zevk veren koltuk modelleri üretmektedirler. Koltuklarda kullanılan kumaşların renginde, yapısında estetik bir uyuma ulaşılmak istenir. Koltuk modelleri kullanıldıkları mekânlarda ambiyansı oluşturan parçalardan biridir. Açık veya çok renkli, çiçek desenli kumaşların kullanıldığı koltuklar insana keyif verir ve genelde rahatlığı, eğlenceyi, sosyalliği hedefleyen mekânlarda tercih edilir. Düz ve koyu renkli, deri koltuklar ise genelde işyerlerinde, ofislerde, iş kurallarının geçerli olduğu mekânlarda kullanılır.

Konforlu Çalışma Koltukları; Çalışma koltukları, iş dünyasında sektörlerin çoğunda çalışanların özel masalarında ya da toplantı odası bölümlerinde kullanılmakta olan koltuklardan oluşmaktadır. Bu koltuklar çalışanların bütün gün kullanacağı koltuklardır ve çalışanların rahatsız olmaması ve kaliteli bir çalışma yapabilmeleri dolayısı ile özenle seçimi gerçekleştirilmesi lazım gelen iş mobilyalarından biridir. Uzun çalışma süreleri ya da toplantılar boyunca çalışan bireylerin çalışma koltuklarında rahat etmeleri gerekli bir faktördür. Koltuklar değişik büyüklüklerde ve dizaynlarda üretimi yapılmaktadır. Firmamız istenilen bütün büyüklüklerde çalışma koltukları ihtiyacına yanıt vermektedir.

Geleneksel Ve Modern Çalışma Koltukları

Ürünlerimiz içerisinde siyah klasik koltukların yanı sıra canlı renklerde koltuklar da yer almaktadır. Alternatiflerimiz arasında ayarlanabilen şef koltukları, uygun fiyatlarda plastik ayaklı koltuklar, senkron mekanizmalı koltuklar, sağlam alüminyum ayaklı koltuklar ve klasik ahşap koltuklar mevcut bulunmaktadır. Bu alternatifler içinden bütçenize ve beklentinize uymakta olan çalışma koltuklarını sipariş edebilirsiniz. Çalışma koltukları ürünlerimiz yükseklik seviyesi ayarlanabilinir niteliklerin mevcut bulunduğu ürünlerdendir. Böylelikle çalışan bireyler kendi fiziki yapılarına uygun konuma koltuklarını getirerek konfor düzeylerini arttırabilirler.

Çalışma Koltukları Özellikleri

Koltuk çeşitleri niteliklerine ve yapılarına göre fiyat konusunda farklılıklar göstermektedir. En uygun fiyatlardan başlamakta olan iş mobilyalarımız arasından size hitap eden çalışma koltuklarını tercih edebilirsiniz. Suni ve hakiki derilerden oluşan koltukların yanı sıra dilerseniz kumaş çeşitleri ile tasarlanmış koltukları da firmamız da bulabilirsiniz. Çalışma koltukları bölümü içinde yer alan koltuklarımızda senkron mekanizma özelliğinin yanında flit mekanizmaya sahip olan koltuk türleri de bulunmaktadır. Ya da koltukların iskelet kısımları plastik olabileceği gibi ahşap ya da alüminyum iskelet özelliğini de barındırmaktadır. Koltukların süngerleri ise genel olarak dökme özelliğindedir. Çalışma koltukları ayrıca kollu tercih edilebileceği gibi kolsuz olan koltuklar da tercih edilebilir.