Kocaeli Apartman Site Temizliği

Kocaeli Apartman Site Temizliği

Kocaeli apartman ve site temizliği eski yöntemlerle yapılmıyor. Çünkü eski yöntemlerle yapılan bu tür işlemlerin maliyeti daha ağır olmakla birlikte tam hijyenik bir ortam da sağlanamıyor.

Eski yöntemler dediğimizde ise bu durumun görevli tutarak bu işlemleri yaptırma durumu olarak bilinir. Bu görevliler apartmanda verilen ve kapıcı dairesi denilen yerde oturarak günlük apartmanın veya da sitenin temizliği ile birlikte diğer işlerini de yaparlar. Ancak bu kişiler apartman veya site sakinleri ile de çok samimiyet kurduklarından, özellikle site veya apartman yöneticisinin fazla işe müdahale etmediği durumlarda temizlik işlerini ve diğer üzerlerine düşen vazifeleri aksattıkları da görülür. Bu durumda da tam temizlenmeyen apartmanlar dolayısıyla apartman veya site hijyenik bir ortama kavuşamadığı gibi hijyenik bir ortam da sağlanamaz.

Kocaeli Apartman Site Temizliği

Çünkü temizlik işinin şakaya gelecek yanının olmadığı bilinir. Temizliğin yapılacağı bölümlerin tam olarak temizlenmediği durumlarda, buralardan geçen apartman ve site sakinlerinin sağlıklarının da riske atıldığı görülür. Bu ortamda çocukların da bulunuyor olması ve temizlenmesi gereken yerlerden çocukların gelip geçiyor olması da bu temizliğin ciddiyetini anlatan başka bir olgudur.

Bu nedenle Kocaeli apartman site temizliği yapılacaksa bunu artık ehline bırakmanın zamanı gelmiştir. Bu hususta tam eğitimli uzman ekiplerle çalışan firmaların bulunması halinde apartman v sitelerin hijyenik bir ortama kavuşacağı da muhakkaktır.

Bununla birlikte bu işlemi yapacak firmaların üstleneceği temizlik işleri şunları kapsar

Merdiven silme

Koridor silme

Dış kapıların silinmesi

Posta kutularının silinmesi ve tozunun alınması

Merdiven korkuluklarının silinmesi

Aydınlatma pencerelerinin silinmesi

Koridorlarda bulunan pano ve benzeri levhaların silinmesi

Apartman Ve Site Temizliğinde Yeni Yöntemler

Bütün bunların yanında görevlilerin yaptıkları çöp alma işini de firmalara verdiğiniz takdirde kesinlikle görevli çalıştırmanıza gerek kalmayacağı gibi, maaş, sigorta pirimi ve ek ödemelerden de kurtulacağınız için Kocaeli apartman site temizliği maliyetinizin de düşeceği muhakkaktır. Tüm bu temizlikler yapılırken de temizlik malzemelerinin en kaliteli ürünlerden seçilmesine de dikkat edilecek ve bu firmalar malzemeleri ile temizliğe geldikleri için kesinlikle sizin ayrıca malzeme tedarik etmenize de gerek kalmayacaktır.