Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İzmit Su Deposu Temizliği

İzmit su deposu temizliği ile profesyonel ekipmanlar eşliğinde suyunuzu güvenle temizliyoruz! Sektördeki 15 yıllık deneyimimizle 250’den fazla kurumsal ve özel firmaya her yıl iki defa, düzenli su deposu temizleme hizmeti sunuyoruz. Müşterilerimizin karşılaştığı gerçek sorunları anlıyor ve doğru standartlarla çözüyoruz. Su deposu temizleme uzmanlarımız, iş ve ortamın taleplerinden bağımsız olarak güvenli ve verimli çalışmak için son teknoloji ekipman, araç ve eğitim ile donatılmıştır.

Doğru Su Deposu Seçimi ve Kullanımı Nasıl Olur?

İzmit Su Deposu Temizliği | Su depoları için farklı uygulamalar olduğundan doğru uygulama için doğru tankı almak önemlidir. Bulabileceğiniz en ucuz tankı satın almak daha kolay görünebilir, ancak bunu yapmak uzun vadede size daha fazla paraya mal olabilir. Doğru su deposu seçiminde aşağıdakilere dikkat etmelisiniz:

 • Su deponuzu ne için ve nasıl kullanmak istediğinizi öncelikli olarak belirlemeniz önemlidir.
 • Su deposunu nereye konumlandıracağınıza karar vermeli ve buna uygun depoyu tercih etmelisiniz.
 • Ne kadar suya ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz.
 • Daha uzun kullanım ömrü için su deponuzu kaliteli malzemelerden üretilen ürünlerden tercih etmelisiniz.

Su deposunun içerisindeki bakteri, yosun ve diğer pisliklerin oluşmasını önlemek istiyorsanız su deponuzun düzenli olarak temizlenmesi çok önemlidir. Düzenli aralıklarla temizleme işlemi yapılmayan depolar, büyük zararlar oluşmasına yol açar. Bu nedenle hem deponuzun hem de suyunuzun mümkün olduğunca güvenli olmasını sağlamak için doğru süreçleri izlemeniz zorunludur. Kullandığınız suyu, bahçe sulamak gibi sadece dış mekan işlerinde kullanıyor olsanız bile deponuzun kirden arındırılmış ve hijyenik olması, dayanıklılığını koruyarak ömrünü uzatır.

Su depolarının kapağı da her zaman kapalı şekilde tutulmalıdır. Açık bırakılan kapaklar suyu; toz, kir ve suyun içerisine düşebilecek ve burada birçok bakteri oluşumuna neden olabilecek tehlikelere açık hale getirir. Oluşan bakteriler de insan sağlığını tehdit eder ve çok sayıda hastalığa davetiye çıkarır.

Ayrıca su depolarını doğru sıcaklıkta tutarak bakteri ve mikropların gelişme olasılığı azaltılabilir. Bu nedenle soğuk su tedariği için depoların 20°C’nin altında, sıcak su tedariği için ise 45°C’nin üzerinde tutulması önemlidir.

İçerideki suyu saf tutmak için düzenli su deposu temizliği gerekir. Su deponuzun altı ayda bir titiz bir temizleme işleminden geçmesi önerilir.

Su Deposu Temizleme Prosedürü

İzmit Su Deposu Temizliği | Su depoları temizliği, mutlaka belli prosedürlere uygun olarak yapılmalıdır. Bu prosedürler şu şekildedir:

 • Su tanklarını temizleyen ekibin uygun şekilde eğitildiğinden, sertifikalandırıldığından ve doğru ekipmana sahip olduğundan emin olunmalıdır.
 • Eğer birden fazla kişinin kullanımına bağlı bir su deposu ise tüm kullanıcılar, temizleme işleminin yapılacağı konusunda bilgilendirilmelidir.
 • Su deposunun boşaltılabilmesi ve denetlenebilmesi için girişi izole edilmelidir.
 • Sistem/depo ile ilişkili hidrofor pompaları da şebeke güç kaynağından izole edilmelidir.

Su Deposu Temizliği Neden Önemlidir?

Su deposu tankları çok çeşitli malzemelerden yapılmaktadır. Bakteri ve çamur gelişimine yatkın oldukları için farklı kategorilerde sınıflandırılmaktadır. İster çelik ister plastik olsun, su yoluyla taşınan hastalık potansiyelini en aza indirmek için tankların mükemmel şekilde temiz tutulması önemlidir. Kirlenmiş su son derece tehlikelidir ve bir topluluğun suyu esas olarak su depolarından geliyorsa tankların her zaman temiz şekilde tutulmaları gerekir.

Durgun, düşük sirkülasyonlu su kaynakları, istenmeyen ve zararlı bakteriler için potansiyel üreme alanı olabilir. Durgunluk, yetersiz su ve aşırı büyük bir tank kullanımı, su sisteminizde tıkanma veya zayıf akış gibi bir dizi soruna yol açabilir. Bu nedenle düzenli temizlik ve dezenfeksiyon şarttır.

Zamanla kirli bir tankta pas, tortu ve silt oluşabilir. Düzenli kontrol edilmeyen depolar, suya düşen küçük hayvanlar ve yapraklar gibi organik maddelerle bile kirlenebilir.

Su depoları sürekli kullanımdadır ve leke ve tortu oluşturmaya meyillidir. Su deponuz ne kadar çok kullanılıyorsa o seviyede birikme olur. Özellikle büyük su depoları, tehlikeli ve zararlı bakteriler ve tortu geliştirme tehlikesi taşır. Bu tehlikeler gerekli bakımlar yapılmadığında gerçekleşir.

Uygun bakım ve temizleme, ciddi hastalıklara neden olabilecek bakteri ve virüslerin (patojenler) hayatta kalmasını önler. Bu önlemler ayrıca suyu kirletebilen ve patojenleri barındıran kireç ve balçıkların önlenmesine yardımcı olur. Ayrıca, hoş olmayan tat ve kokulara da neden olan tortuların ve alglerin büyümesini engeller.

Su Deposu Temizliği Nasıl Yapılır?

İzmit Su Deposu Temizliği | Bir su deposu temizlenmeden bırakılırsa içerdiği su, mide-bağırsak hastalıkları, kolera, dizanteri ve diğer su kaynaklı enfeksiyonlara neden olabilecek bakterilerle kolayca kirlenebilir. Temizliğin bile yeterli olmayacağı durumlarda değiştirilmesi gerekebilir. Bu nedenle su depoları düzenli olarak doğru bir şekilde uygun aralıklarla temizlenmelidir. Bu temizlik için belli aşamalar vardır:

 • İlk adım, depoyu boşaltmaktır. Çıkış vanası açılarak veya açık vanaya bir su hortumu bağlanarak kalan su boşaltılır.
 • Sonrasında boş su deposu içerisinde kalan tortu, yosun, korozyon veya biyofilmi temizlemek için uygun temizlik maddeleri ve araçları kullanılır. Bu esnada depoyu doldurmak ve boşaltmak için kullanılan tüm hortumları, pompaları ve boruları temizlemek ve durulamak da önemlidir. Yüksek kimyasal içerikli temizlik malzemeleri kullanıldığı için sadece gerekli kişisel koruyucu ekipmanları ve aspiratörleri kullanan eğitimli profesyoneller bu alana güvenle girebilir.
 • Kullanılan kimyasal malzemelerin tamamen temizlenmesi çok önemlidir. Bu nedenle yüksek basınçlı sıcak su ile depo tamamen yıkanır. Depo, içerisinde herhangi bir temizlik maddesi kalıntısı kalmayana kadar durulanır.
 • Su deposu temiz su ile doldurulur ve 30 dakika beklenir. Ardından su boşaltılır.
 • Temiz deponuzun içerisine herhangi bir kalıntı düşmesini önlemek için kapak düzgün bir şekilde yerine yerleştirilir ve depo kurumaya bırakılır. Tüm bu işlemlerin sonunda su deposu kullanıma hazır hale gelir.

Su Deposu Temizliğinin Faydaları Nelerdir?

Su hayattır. Temiz suya erişim, hafife alınmaması gereken bir ayrıcalıktır. Düzenli su deposu bakımının faydalarını şu şekilde belirtebiliriz:

 • Zararlı mikroorganizmaların büyümesini azaltır.
 • Hastalık ve salgınları önler.
 • Diğer sağlık sorunları olasılığını en aza indirir.
 • Su deposunun tamamen değiştirilmesi gerekmeyeceğinden kuruluş için uygun maliyetlidir. Aynı zamanda kirleticiler, pas, korozyon, çamur ve bakteriler deponun daha hızlı parçalanmasına neden olmayacağından su depolarının kullanım ömrünü uzatır.
 • Düzenli yapılan bakımla zamandan ve paradan tasarruf edersiniz.
 • Sıhhi tesisat sorunlarına ve sızıntılara neden olan kirleticilerden kaynaklanan tıkanma olasılığını azaltır. Çünkü bu tıkanıklıklar, zamanında ele alınmazsa sistemin diğer alanlarında da görülebilir

İzmit Su Deposu Temizliği Fiyatları

İzmit Su Deposu Temizliği | Fiyatlarımız deponun boyutuna, temizlik alanına ve temizlikte kullanılan malzeme ve ekipmana göre değişiklik göstermektedir. Fiyat bilgisi için bu kriterleri göz önünde bulundurarak belirleme yapmaktayız. Su deposu temizliği için bizimle iletişime geçebilir, gerekli bilgileri paylaştıktan sonra hızlı bir şekilde fiyat teklifinizi alabilirsiniz.

Sağlıklı bir su sistemine sahip olmak sabit bir temiz su kaynağı sağlar. Sizin, ailenizin ve çalışanlarınızın genel sağlık ve güvenliğini sağlayacak basit ama çok önemli bir yatırımdır. Vitrin Temizlik olarak kapsamlı hizmetler sunmaktan gurur duyuyoruz. Etkili prosedürler, güler yüzlü personelimiz, sahip olduğumuz iş etiği ve 15 yıllık deneyimimiz ile İzmit merkezli yerlerde su deposu yönetiminin stresini ortadan kaldırıyoruz. Alanında uzman ekibimizle mevcut sorunları çözerken gelecekte oluşabilecek sorunların da önüne geçiyoruz. Su deposu dezenfeksiyon hizmetine ihtiyacınız varsa Vitrin Temizlik olarak her zaman yanınızdayız.

Siz de kalitenin adresi Vitrin temizlik firması ile çalışarak, deponuzun profesyonel ekipler tarafından temizlenmesini sağlayabilir ve suyunuzu gönül rahatlığıyla içebilirsiniz.

Derince su deposu temizliği içinde buraya tıklayarak hizmet alabilirsiniz!

Kartepe su deposu temizliği içinde buraya tıklayarak hizmet alabilirsiniz!

İzmit Su Deposu Temizliği İçin Telefon Numaramız:

📞 Telefon: 0533 056 92 12  0536 032 92 12  0 262 226 03 41

📧 E-posta: temizlikkocaeli@gmail.com

📍 Adres:  Kemalpaşa Mahallesi Eski Postahane Sokak Demirsoy İşhanı 41100 İzmit/Kocaeli

🗺️ Google Haritalar: Aşağıdaki haritadan hemen yol tarifi alabilirsiniz!

Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!