İnşaat Sonrası Temizliği İşlemi (Kocaeli İnşaat Sonrası Temizlik)

İnşaat Sonrası Temizliği İşlemi (Kocaeli İnşaat Sonrası Temizlik)

İnşaat Sonrası Temizliği İşlemi (Kocaeli İnşaat Sonrası Temizlik)  Boş bir evi temizlemek, eşyalarla dolu bir evi temizlemekten çok daha fazla cazip gelir gözümüze. Çekilerek altları temizlenen mobilyalar, mutfak dolaplarının üzerinde biriken yağ kalıntıları gibi zorlayıcı durumlar yoktur. Ama bu ev inşaattan yeni çıkmışsa başlangıçta size cazip gelen tablonun hiç de hoş olmadığını fark edersiniz. İnşaat sonrası temizliği işlemi çok daha fazla uğraş gerektirecektir. Düşündüğünüzden çok daha külfetlidir.

Bizim size tavsiyemiz yeteri kadar inşaat sonrası temizliği işleminde yeteri kadar bilginiz yoksa, ne tür temizlik malzemelerine ihtiyaç duyacağınızı bilmiyorsanız ya da uygun temizlik malzemeleriniz yoksa böyle bir işe kalkışmayın. Çünkü, normalden çok daha fazla emek ve zaman harcayacaksınız. Sonuç, istediğiniz gibi olmazsa da strese de gireceksiniz.

Ama her şeyi göze aldım, inşaat sonrası temizliği işlemini de ben yapabilirim diyorsanız, Vitrin Temizlik olarak aşağıdaki önerilerimizi göz önünde bulundurabilirsiniz:

İnşaat Sonrası Temizliği İşlemi 

Her şeyden önce can güvenliğinizi tehlikeye atacak hiçbir riske girmeyiniz.

Bu, yüksek katlı binalarda cam temizliği esnasında karşınıza çıkabilecek bir durum. Riskli durumlarda yanınızda mutlaka biri bulunsun ve gerekli önlemleri alın. Camlarda inşaat sonrası kalıntılar ve bantlar olacağından çubuk yardımıyla uzatılan bezler de çok işe yaramayacaktır.

Kocaeli İnşaat Sonrası Temizliği Temizliğe önce camlardan başlayın, pencere kenarlarını tertemiz yaptıktan sonra camlara geçin.

Yöntemimiz yukarıdan aşağıya olacağı için zemin üstünde kalan dolaplar, raylı sistemler ve duvarlar önce temizlenmelidir.

Harç kalıntıları gibi zorlayıcı kirler, zemine zarar vermeyecek uygun kimyasallarla yumuşatılmalı, daha sonra yüzeyden çıkarılmalıdır. Bunun için uygun kazıyıcı aparatlar seçilmelidir. Metal kazıyıcılar yüzeye zarar verebileceği için sert plastikten yapılanları tercih edebilirsiniz.

Kocaeli İnşaat Sonrası Temizliği Şirketi  Zemin halıflex kaplıysa mecburen halı yıkama makinesi kullanmalısınız. Halıflexin üzerinde de fazla miktarda toz, harç kalıntısı gibi kirler olacağından en azından bu konuda profesyonel destek almanız uygun olur.

Kocaeli İnşaat Sonrası Temizlik

Vitrin Temizlik olarak bir müşterimizin bu konudaki yaşanmışlığını onun ağzından sizlerle paylaşmak istiyoruz :

Bir dönem Ankara’da Toki’ nin evlerinde kiracı olarak yaşadım. Islak zeminler dışında her yer halıflex kaplıydı ( oldukça ucuz ve kalitesiz) ve evin ilk oturanları biz olduk. Farklı bir şehirde oturduğumuz için günübirlik taşınacağımız eve annemle gittik ve temizliğini yaptık. Halıflexlerin üzerinden halı yıkama ile geçtik. Birkaç yıl sonra salondaki halıflexleri parke döşeneceği için kaldırdığımızda gördüğüm manzara çok acıydı. Halıflexlerin altı olduğu gibi toz doluydu. Ve biz o toz dolu evin havasını yıllarca soluduk. Hala profesyonel bir destek niye aklıma gelmedi diye hayıflanırım.

Bence inşaat sonrası temizliği işlemi kesinlikle profesyonel kurum ve kişilerce gerçekleştirilmeli. Sizin düşünemeyeceğiniz bir çok ayrıntının onlar farkında.