İbadethane Temizliği

İbadethane Temizliği

İbadethane temizliği, topluma açık olan ve temizliğin önemli olduğu toplanma alanları olduğu için çok daha önemlidir. Temizlik imandan gelir, dinimiz gereği temizlik her şeyden önemlidir ve bu yüzden en temiz yerlerin ibadethaneler olması gerekmektedir. Titiz ve dikkatli bir şekilde profesyonel kadrosu bulunan temizlik şirketiyle çalışılmalıdır. İbadethane temizliği normal temizlikten daha detaylı olarak yapılması gereken bir temizliktir.

İbadethane Temizliği

Camilerin içi halılar ile kaplı olduğu için tozu ve kiri çok çabuk biriktirir ve içinde barındırır. Temizlik firması olarak Halı döşemelerinin temizliğini buharlı ve vakumlu temizleyiciler ile yapmaktayız. Dinimizin temizliğe verdiği önem ve manevi huzur bulunan bir yerin temizliği düzenli olarak yapılmalıdır. Cami iç duvarlarının toz veya yağmur sularından paslanmamasına dikkat edilmelidir. Camilerin iç yapısı büyüktür. Camilerin içerisinde bulunan avizeler ve çiniler dikkatli bir şekilde özenle temizlenmelidirler. Bu hususta dikkat edilmesi gereken çinilerin veya seramiklerin kırılmadan ve boyası hasar görmeden temizlenmesidir. Her gün bir çok insanın ibadet etmek için gittiği camilerde, devamlı olarak havalandırma yapılmalıdır.

Profesyonel bir ekip ile yapılmayan temizlik ibadet etmek için ibadethanelere gelen insanların sağlığı için tehdit oluşturabilir. Bilindiği üzere ibadethanelerde tuvaletler, abdest alma bölümleri bulunmaktadır. Topluma açık olan bu bölümler bir çok insanın ortak kullanım alanıdır. İnsanlar buralarda ayakkabıları ile dolaştığı için gün içinde en çok kirlenen yerlerdir. Bu bölümlerde yapılacak olan temizliklerde anti bakteriyel içeren özel temizlik malzemeleri kullanılmaktadır. Temizlik çalışması sırasında bu alanların düzenli ve periyodik bir şekilde temizlenmesi oldukça önemlidir. İbadethanelerin dış kısımlarında oluşabilecek kirliliklerde program içerisine girmektedir. Bahçe, toplanma alanları, cenaze için hazırlanmış alanlar, bu alanlarda da temizliği sağlayarak mekanın tamamen titiz ve bir bütün halinde temizlenmesini sağlıyoruz. Dış mekanın süpürülmesi, bahçelerde ve toplanma alanlarında bulunan yabancı maddelerin temizlenmesi, ağaçların çevresinin temizlenmesi bir bütün olarak yapılmaktadır ve önemli bir yere sahiptir.

Bu konular dikkate alınarak ibadethane temizliği büyük bir titizlik ile yapılmaktadır. Ayrıca firmamız sadece cami değil, mescit, cem evi, dergah gibi bütün ibadethanelerinde temizliğini yapmaktadır.