Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gölcük Su Deposu Temizliği

Gölcük su deposu temizliği hizmetimiz ile suyunuzu güvenle temizliyoruz. Genellikle yüksek katlı binalarda ve büyük sitelerde şebeke suyunun kesilmesi gibi durumlarda evlerin acil su ihtiyaçlarını gidermek için beton ya da metalden oluşturulan su depoları kullanılır. Bazı binalarda şehir şebeke suyu bu depodan geçerek evlere ulaşırken, bazı binalarda hidrofor devreden çıkarılarak su depolarda bekletilir ve su kesintisi olduğu zamanlarda devreye sokularak dağıtımı sağlanır. Ancak her iki yöntemle de bu depoların rutin temizliği insan sağlığı için oldukça önemlidir. Depodan gelen su her ne kadar içme suyu olarak kullanılmasa da, meyve, sebze yıkarken, yemek yaparken çamaşır, bulaşık makinelerinde el ve yüz yıkamada ya da diş fırçalarken bu sular kullanılır.

Su Deposu Temizliği Neden Önemlidir?

Su depoları genellikle binaların sığınak olarak inşa edilen en alt katında bulunduğundan, ışıksız ve havasız ortamda bakterilerin hızla yayılmasına elverişlidir. Dairelere gelen sularda renk ve koku oluşumunun en büyük nedeni bu durumdur. Rutin temizliği yapılarak dezenfekte edilmeyen su deposu içinde mikrop dışında, sülük, yosun, kum, balçık, böcek, solucan ve bazen hayvan ölülerini de barındırır. Bazı binalarda su depoları çatı katında olur, ancak temizliği açısından bu durumu değiştirmez. Aynı zemin katlarda olduğu gibi çatılarda bulunan su depolarının bakımı ve temizliği de periyodik olarak yapılmalıdır.

Binalarda oturan çok kişi evlerine gelen suyun direkt olarak şebekeden geldiğini sandıklarından bu depoların hijyen durumunu akıllarına getirmezler. Gerekli depo temizliği yapılmadan gelen pis su insan sağlığını tehdit ettiği gibi aynı zamanda çamaşır ve bulaşık makinenizin de arızalanmasına neden olur.

Su Deposunun Temizliği Nasıl Yapılır?

Su deposu temizliği bina yöneticilerinin ya da apartman görevlilerin kendilerinin yapacağı bir iş değildir. Bazı binalarda ve sitelerde temizlik için uygun olmayan kimyasal kullanılarak bu işlemin yapılması daha büyük sorunlara neden olur. Kullanılan kimyasallar iyi arındırılmadıkları zaman ya da deponun suyu iyi tahliye edilmediği zamanlarda çok daha kötü durumlara,  elverişli hale gelir. Bu nedenle İşin uzmanı olan temizlik şirketi size bu konuda yardımcı olur.

Fayans döşeli bir su deposunun temizliği ile betondan inşa edilmiş su deposunun temizlik aşamaları farklıdır. Depoların çeşidi olduğu gibi temizlik işleminin de çeşidi vardır. Profesyonel depo temizliği yapan, temizlik firması bu farklı su depolarının temizliğini de farklı yöntemlerle en hijyenik şekilde yaparak gönül rahatlığı ile kullanmanızı sağlar. Su depoları yapılarına göre sıralanır.

 • Fiber su deposu
 • PVC membranlı su deposu
 • Beton su deposu
 • Fayans ve kalebodur kaplı su deposu
 • Paslanmaz çelik su deposu
 • Metal ya da saç su deposu

Tüm bu su depolarının temizliğinin ilk evresi zeminin temizlenmesidir. Belirli aralıklarla bakımı yapılan su depoları içinde pislik, bakteri plakları ve yosunlaşma gibi durumların önüne geçilir. Sık aralıklarla klorlanması da önemlidir.

Gölcük Su Deposu Temizliği Nasıl Yapılır?

Gölcük Su Deposu Temizliği | Toplum sağlığı için son derece önemli olan su depolarının temizliği Gölcük su deposu temizliği uzman kadrosu ve son derece modern cihazlar kullanılarak en hijyenik şekilde yapılır. Depo temizliği için sırası ile şu işlemler uygulanır.

 • Su deposunun temizliği için gelen konusunda uzman personel, öncelikle güvenlik önlemlerini alır, yeterli aydınlatmayı sağladıktan sonra, depodaki mevcut su boşaltılır.
 • Yüksek basınçlı kompresör makinesi ile deponun iç kısmı tamamen temizlenir.
 • Çıkarılan bu pisliklerin deponun dışına çıkarılmasından sonra paslanmayı gidermek için pas sökücü kimyasallar ile pas giderilir.
 • Deponun dezenfekte edilmesi için lisanslı ürünler ile depo yıkanır ve tekrar durulanır. Biriken su tekrar tahliye edilir.
 • Depodaki suyun dairelere dağılımını sağlayan hidrofor ve parçaları, pompa kapağı, kabloları gerekli kontrol edilerek teknik bakımları yapılır.
 • Değiştirilmesi gereken parça varsa bina yöneticisi ile paylaşarak orijinal parçalar ile değişimi sağlanır.
 • Tüm mikroplardan arındırılmış ve son derece hijyenik hale getirilmiş depoya su alınır.
 • Su depolarında suyu içerde izole eden fiziksel ve kimyasal tüm etkilere karşı dayanıklı olan epoksi boya gibi katmanların çatlakları olup, olmadığı kontrol edilir.
 • Çeşmeden alınan suyun gerekli testleri ile analizler yapılır ve rapor altına alınır.
 • Her iki tarafından imzaları ile hazırlanan rapor ve iş, bina yöneticisine teslim edilir.

Su Deposu Temizliği Hangi Sıklıklarda Yapılmalıdır?

Gölcük Su Deposu Temizliği | İlgili Bakanlık genelgesine göre ve su depolardaki hijyenin sürekliliği için su kesintisi olduğu zamanlarda üç ayda bir, kesinti olmadığı zamanlarda ise altı ayda bir su depoları temizlenip dezenfekte edilmelidir. Kocaeli su deposu temizliği konusunda 15 yıllık geçmişi ile hastane, okul, kampüs ve yurtlarda bulunan su depolarının temizliği konusunda gerekli deneyim sahibidir.

Gölcük su deposu temizlik firmasının deneyimli ve yetkili personeli tarafından en hijyenik şekilde yapılan işlemlerde insan sağlığına zarar vermeyen tamamen organik ve lisanslı ürünlerle depo temizliğiniz yapılır ve sağlıklı su kullanmanız sağlanır.

İzmit su deposu temizliği içinde buraya tıklayarak hizmet alabilirsiniz!

Derince su deposu temizliği içinde buraya tıklayarak hizmet alabilirsiniz!

Kartepe su deposu temizliği içinde buraya tıklayarak hizmet alabilirsiniz!

Gölcük Su Deposu Temizliği İçin Telefon Numaramız:

📞 Telefon: 0533 056 92 12  0536 032 92 12  0 262 226 03 41

📧 E-posta: temizlikkocaeli@gmail.com

📍 Adres:  Kemalpaşa Mahallesi Eski Postahane Sokak Demirsoy İşhanı 41100 İzmit/Kocaeli

🗺️ Google Haritalar: Aşağıdaki haritadan hemen yol tarifi alabilirsiniz!

Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!