Fabrika Temizliği

Fabrika Temizliği

Fabrika Temizliği; Vitrin Temizlik olarak, özellikle fabrika temizliği için büyük hassasiyet göstermekteyiz. Fabrika temizliğinde çalışacak personel titizlikle seçilmekte ve kendilerine hem temizlik eğitimi verilmekte, hem de profesyonel iş güvenliği sertifikası aldırılmaktadır. İş güvenliği uzmanlarınca verilen eğitimlerle, büyük iş makineleri, tehlike oluşturabilecek makineler barındıran fabrikalarda yürütülen faaliyetlerde, personelimizin sağlığı korunmakta ve makinelerinizin zarara uğrama riski ortadan kaldırılmaktadır.

Fabrika temizliği işlemleriniz, günlük, haftalık, aylık periyodlarda ya da tek sefere mahsus olarak yapılabilmektedir. Firmamız 7/24 hizmet vermektedir. Dilediğiniz an iletişim numaralarından randevu alabilirsiniz. Size en kısa sürede hizmet verebilmek için, uygun randevunuz oluşturulacaktır. Gündüz hizmet veren fabrikalarınızda, isteğiniz halinde gece temizlik hizmeti verilebilmektedir.

Fabrikalarınızda, üretim alanlarından çalışma ofislerine, dinlenme salonlarından tuvaletler, yemekhanelerden diğer ortak kullanım alanlarına kadar detaylı temizlik hizmeti vermekteyiz. Gereken alanlarda temizlik sonrası, haşerat üremesini engelleyici ilaçlama hizmeti de verilmektedir. Özellikle gıda üretimi yapan fabrikalarda, gerekli hijyen sağlanarak, insan sağlığına zararlı olmayan maddelerle, ilaçlama işlemi yapılması oldukça önemlidir; çükü gıda maddeleri, haşeratın en yoğun olarak bulunabileceği yerdir.

Fabrika Temizliği

Fabrika temizliği yapılan alandaki iş makinesi ve diğer makinelerin detaylı ve hassas temizliğine özen gösterilmektedir. Makine yağı akan bölgeler, biriken kalıplaşmış kirler kökünden temizlenir. Üretim yapılan alan zemini yıkanır, zeminin özelliğine göre gereken cilalama ve parlatma işlemleri yapılır. Tüm aydınlatmaların ve tavan ve duvarların temizliği sağlanır. Üretim bantlarındaki biriken artıklar, parçalar temizlenir. Tüm üretim alanı, uygun malzeme ve makinelerle tamamen temizlenir.

Ortak kullanım alanlarından olan yemekhanelerdeki, dolap, fırın davlumbazlar yağ sökücü malzemelerle temizlenir. Çelik yüzeyler parlatılır. Masalar, sandalyeler, lavabolar tamamen temizlenir. Zemin yıkanır ve parlatılır. Kapılara, duvarlara kadar dip köşetemizlik ve hijyen sağlanır.

En çok bakteri ve mikrop barındıran tuvalet ve lavabolar, hijyen sağlayan özel kimyasallarla ovularak, fırçalanarak temizlenir. Tekrar bakteri oluşumunu engelleyebilmek için özel maddeler kullanılır. Kapılar, kapı kolları, aynalar, çöp kovaları tamamen temizlenir. Gerektiği takdirde havlu, kağıt mendil temini yapılır.

Fabrika ofislerinde masaların düzeninden, toz almaya, çöp kovalarının boşaltılıp temizlenmesine, bilgisayar gibi ekipmanların korunarak hassasiyetle temizlenmesine, zemin, halı, döşemelerin temizlik ve cilalanmasına kadar gereken tüm temizlik ve hijyen faaliyetleri sürdürülür.