Ev Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Ev Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Ev Temizliği Nasıl Yapılmalı? Bir evin huzurlu ve sağlıklı olabilmesi için en önemli öncelik temizlik ve hijyendir. Temizlik ve hijyen, doğrudan sağlığımızla ilintili olduğundan yaşam kalitemizi en çok etkileyecek unsurların başındadır. Peki ev temizliği nasıl yapılmalı? Temizliğe giriştiğinizde, ortaya saçılmış öte beri sizi engellemesin, önceliğinizi bu dağınıklığın toparlanmasına ayırın. Bu size hem zaman kazandıracak hem de daha kolay ve daha ince bir temizlik yapabilmenizin önünü açacaktır. Eğer zemin süpürülecekse, bu işlemi en başta yapmanızda fayda var. Çünkü; sona bırakıldığında tozunu aldığınız herhangi bir yerin tekrar tozlanması ihtimali vardır. Bu durumda daha önce yapmış olduğunuz temizliğin bir anlamı kalmayacak ve toz alma işlemine tekrardan başlamak zorunda kalacaksınız. Böyle bir zaman kaybının önüne geçmek için zeminin önceden süpürülmesine dikkat ediniz.

Kocaeli Ev Temizliği

Ev Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günlük temizlik yapmaya özen gösterin.

Halı ve kilim temizliğini elektrikli süpürgeyle düzenli aralıklarla yapın.

Ev sağlığına direkt etkisi olacak konulardan biri de çöp sorunudur. Çöplerinizi ayırın ve düzenli aralıklarla atın. Böylece, oluşabilecek kötü kokuların önüne de geçmiş olursunuz.

Evde işinize yaramayan, kullanmadığınız eşyalarınızdan kurtulun. Bu size, sonraki temizliklerde büyük kolaylık sağlayıp, zaman kazandıracaktır. Ayrıca evin daha derli toplu görünmesini sağlayacaktır.

Ahşap zeminde ev temizliği nasıl yapılmalı? Ahşap zeminler için mutlaka ahşap temizleyici kullanılmalıdır. Islatılarak yapılan temizlemelerde ahşap zarar görebilir.

Mutfak temizliğine buzdolabından başlamalısınız. Buzdolabınızı kapattıktan sonra dolap haznesindeki tüm yiyecekleri çıkarıp, temizliğe öyle başlayın. Buzdolabı temizliğini yaparken, ağır kimyasal temizlik ürünlerini kullanmaktan sakının. Temizliğinizi, mutfak temizliğinde kullandığınız materyallerle yapabilirsiniz.

Yağlanmış zeminlerde yağ çözücü kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır. Daha az efor sarfederek daha kısa sürede sonuç almanızı sağlayacaktır.

Banyo ve tuvalet temizliğinde ise mutlaka bir temizlik çözeltisi kullanın. Banyo ve tuvalet temizliğini yaparken mutlaka eldiven kullanın. Kullanacağınız çözeltiler cildinizde tahriş edebilir. Ayrıca evin herhangi bir yerinden daha çok bakteri ve mikrop bulundurabildiğinden, eldiven kullanmak sağlığınız açısından da önemlidir.

Herhangi bir temizlik sırasında asla çamaşır suyu ve tuz ruhu (hidroklorik asit) aynı anda kullanılmamalıdır. Ev temizliği nasıl yapılmalı hususunda değinilebilecek en önemli noktalardan biridir. Çünkü bu güçlü kimyasal çözeltilerin birleşiminde klor gazı açığa çıkmaktadır. Bunların herhangi birini kullanmak zorunda kalsanız bile, hava deveranı olduğundan emin olunuz. Aksi taktirde zehirlenebilirsiniz.

Kocaeli çevresindeki vermiş olduğumuz hizmetler doğrultusunda her zaman en iyisini yapmaya çalışıyoruz.Ve bunun çerçevesinde hareket ederek müşteri memnuniyetini esas alıyoruz.Kocaeli Ev Temizliği Yapan Firmalar içersinde müşterilerimizin de referanslarıyla en iyi siyiz.Sizde bizden hizmet almak istiyorsanız iletişim numaralarımızdan bize ulaşıp vermiş olduğumuz hizmetler hakkında bilgi alabilirsiniz.