Bahçe Temizliği

Bahçe Temizliği

 Bahçeler evinizin dışında kalan kullanım alanları oldukları için özellikle yağmur ve rüzgârdan çabuk etkilenmekte ve çok çabuk kirlenebilmektedir. Şehirde yaşayan insanlar yaklaşık bir yılın dokuz ayını şehirde geçirirken üç ayını yazlıklarında geçirmektedirler. Sizde yazlığınızdan şehre dönerken yazlığınızı bıraktığınız gibi bulamayacağınızı biliyorsunuz.

Bahçe Temizliği

Kışın yağmur sularından gerekli suyu alan çimleriniz büyüyecek ve rüzgârdan etkilenen ağaçlarınızın yaprakları dökülecektir. Bu yüzden yazlığınıza geldiğiniz gibi bir bahçe temizliği yapmak sizi bekleyecektir fakat ben tatil yapacağım hiçbir şey yapmak istemiyorum derseniz bahçe temizliği yapan firmalarla anlaşıp bunu çok kolay yaptırabilirsiniz.

Firmalar genellikle bahçe temizliği yaparken şu işlemleri uygular;

Çöplerin temizlenmesi

Çimlerin biçilmesi

Çiçek ve ağaçların bakımı

İsteğe bağlı olarak peyzaj çalışmaları yapmaktadırlar.

Firmalar bahçe temizliği hizmeti yaparken bu uygulamanın ağaçlar ve çiçeklere zarar vermemesi için de tedbirler almaktadır. Firmalar gerekli gördükleri taktirde ağaç ve çiçeklerinize gübre imkânı da sunmaktadır.

Bahçe Hizmetleri

Firmalar bahçe temizliği hizmetlerini dönemsel olarak sürdürebileceği gibi sizin isteğinize bağlı olarak yıllık olarak da bu işlemleri gerçekleştirebilmektedir. Bahçenizin korunmasını ve bitkilerinizin zarar görmemesini istiyorsanız bahçe temizliği yapan bir firmayla anlaşıp siz yazlığınızda değilken de bu işlemlerin sürdürülmesini sağlayabilirsiniz. Sizin talepleriniz doğrultusunda firmalar bünyelerinde bulunan bahçıvan personellere bahçe temizliği hakkında ve bahçe bakımı hakkında gerekli bilgileri sunduktan sonra ve sizin isteklerinizin neler olduklarını anlattıktan sonra bu işlemleri yapmalarını sağlamaktadır.

Unutmayın ki ağaçlar, çiçekler ve bitkiler de sizin gibi bir canlıdır ve her zaman bakıma ihtiyaçları vardır eğer siz bir bakım sunamıyorsanız bu bakımı sunabilecek kişilerle iletişime geçip nasıl bir bakım istediğinizi onlara anlattıktan sonra istediğiniz gibi bakılmalarını sağlayabilirsiniz. Bahçe bakımı yapan firmalar özellikle bahçıvanlarını çok iyi seçmekte ve müşteri memnuniyetini merkeze alarak bu uygulamaların sürdürülmesini sağlamaktadır. Bahçıvanların mesleği bu olduğundan dolayı bu konuda herkesten daha fazla bilgiye sahiptirler siz de bahçenizde bir ağaç veya çiçeğin durumunun kötü olduğunu düşünüyorsanız kendiniz bir şeyler uygulamaktan kaçınmalısınız. Çünkü yaptığınız yanlış bir işlem ağaçlarınıza veya çiçeklerinize zarar verebilmekte ve onların hayatını tehlikeye atabilmektedir.